Zvukový informační nosič DARUMA CITY VOICE V. generace v Novém Jičíně

Nový Jičín, 20. června 2018

Zvukový informační nosič DARUMA CITY VOICE, který je ve městě umístěn od roku 2000 prošel další aktualizací.

V květnu 2018 došlo k přebudování stávajícího zvukového informačního nosiče DARUMA CITY VOICE IV. generace, umístěného na ulici 5. května, na modernizovaný a aktualizovaný zvukový informační nosič DARUMA CITY VOICE V. generace. Tento nový nosič obsahuje celoplošný ilustrační displej v nové výtvarné a obsahové koncepci v jednotném vizuálním stylu města s aktualizovanou kartografickou částí (aktivní orientační plán města Nového Jičína včetně mapy okolí a příslušných legend), vestavěným LCD displejem 8,4” a sestavou s řídící elektronickou jednotkou poskytující po volbě aktivační číselné kombinace na číselné klávesnici lokalizaci zvolených objektů zájmu a turistických cílů rozblikáním auto LED v aktivním orientačním plánu města a mapě okolí. Nosič dále nabízí synchronizovanou reprodukci městských informačních audio spotů v příslušných jazykových verzích (ČJ, AJ, NJ a PJ) a sledování dvou nových městských informačních video spotů („Navštivte Nový Jičín!“ a „Nový Jičín plný zážitků“) ve vestavěném LCD displeji.

Kromě cílené aktivace číselnou klávesnicí lze rovněž oba městské informační video spoty v ČJ stáhnout prostřednictvím QR kódů, umístěných v ilustračním displeji u názvů video spotů, do mobilního telefonu.

Tento informační nosič bude ke dni 31. 7. 2018 doplněn unikátním vestavěným E-ink displejem 32” s on-line připojením umožňujícím poskytovat široké veřejnosti v určených vysílacích časech informace o aktuálním kulturním, společenském či sportovním dění ve městě.

Prostřednictvím QR kódu umístěného na horním límci zvukového informačního nosiče, či stažením aplikace „DarumaGo!“, která je umístěna v Google Play a App Store se lze pomocí mobilního telefonu napojit na turistického průvodce městem. Jeho součástí je kromě GPS navigace i unikátní funkce – audio spoty podbarvené tematickou hudbou a zvuky o všech obsažených bodech zájmu a zajímavostech města.