Zpráva z Novojičínského jarmarku s Masopustem

Novojičínský jarmark s Masopustem se vydařil!   Dne 7.3. – 8.3.2014 proběhl v Novém Jičíně na Masarykově náměstí Novojičínský jarmark s Masopustem. Návštěvníci jarmarku si mohli vybrat a zakoupit výrobky řeznické, sýrové, pekařské a cukrářské, produkty z včelího vosku, koření, bylinky, nakládaný česnek a spoustu rukodělných produktů. Novinkou byl prodejce se sušenými rajčaty, s nakládanými olivami a oliv. olejem, na místě pečené bramborové lokše, dřevěné hračky pro děti, dřevěné stoličky, vařečky apod. Dále byli osloveni i prodejci s květinovým sortimentem. Velký zájem byl opět o pana kováře Červinku, který s sebou tentokrát přivezl i kuše a terč, kolovrátek. A v sobotu, kdy přálo i počasí, o malbu portrétů suchým pastelem od pana Karbuly. Prodejci byli velmi spokojeni s pátečním prodejem z důvodu velké návštěvnosti. V sobotu dopoledne, kdy bylo i lepší počasí, přišli především rodiny s dětmi a chválili celkovou akci na náměstí. Doprovodný program začal v pátek 7.3.2014 od 14:00 - 17:00, kdy vystoupila Mlynářská kapela s harmonikou, basou a dalšími hudebními nástroji. Masopustní masky v podání Umělecké agentury Lev se postarali o program pro návštěvníky jarmarku. Bavili svými kousky především děti, které dostávali i sladkou odměnu. V sobotu dne 8.3.2014 od 10:00 – 10:15 vystoupil pěvecký sbor Ondráš  a představil Sborový happening PAMATUJ – REMEMBER!   Těšíme se na další Novojičínský jarmark, který proběhne v pátek 4.4.2014 také na Masarykově náměstí s podtitulem Zahrada, Květiny.