INFORMACE PRO CESTUJÍCÍ MHD V NOVÉM JIČÍNĚ

Od 10. prosince 2017 začne MHD v Novém Jičíně provozovat nový dopravce - ARRIVA MORAVA a.s.

Na základě výše uvedeného dojde k následujícím změnám:

• Přeprava cestujících bude zabezpečena pomocí 3 elektrobusů s klimatizací, které zajistí cestujícím větší komfort.
  • V autobusech MHD bude možné zaplatit jednotlivé jízdné bezkontaktní bankovní kartou.
  • V autobusech MHD budou k dispozici USB zásuvky na dobíjení    elektronických zařízení.
  • MHD bude zaintegrována do krajského systému ODIS.
  • Zóna ODIS č. 70 – Nový Jičín se stane „městskou zónou“. V celé oblasti této zóny bude platit jeden „městský“ tarif bez ohledu na to, kterou autobusovou linkou ODIS cestující cestuje.
  • Cestující bude mít možnost využít zvýhodněný přestup, při přestupu z příměstské linky na linku MHD a opačně.
  • Bude ukončena platnost „starých“ čipových karet používaných dosud pouze v MHD Nový Jičín. Karty budou nahrazeny kartou ODISka, kterou je možné použít u všech dopravců, zapojených do systému ODIS.
  • O kartu ODISka je možné požádat na předprodejních místech (autobusové nádraží, informační kancelář MHD v objektu Návštěvnického centra – Laudonův dům na Masarykově nám. 45. nebo v e-shopu). Výroba karty bude trvat max. 21 dnů a je možné si ji nechat zaslat poštou na svou adresu. Proto je nutno požádat o kartu v předstihu. Cena karty ODISka činí 130,- Kč na dobu platnosti 6ti let.
  • Nákup časových jízdenek bude umožněn v autobusech, předprodejních místech  i v e-shopu (https://eshopmorava.arriva.cz/).
  • Od 10.10.2017 do 31.05.2018 je možné držitelům starých čipových karet MHD TSMNJ vrátit 100,- Kč zálohu za pronájem karty (karty vydané od roku 2012 do současnosti).
  • Od 10.10.2017 do 31.05.2018 je možné držitelům starých čipových karet MHD TSMNJ vrátit zbývající zůstatek z elektronické peněženky.
  • Vrácení zálohy a zůstatků z elektronické peněženky je možné pouze v informační kanceláři MHD v objektu Návštěvnického centra – Laudonův dům na Masarykově nám. 45, po předložení občanského průkazu majitele karty.