Cedule při vjezdu informují o partnerských městech

Řidiči, kteří teď přijíždí z různých směrů do města, mohou zaregistrovat nové cedule na sloupech veřejného osvětlení. Ty stručně informují o tom, že Nový Jičín má navázáno přátelství se šesti městy z 5 evropských zemí.

Původní návrh umístit cedule na silnicích I. tříd se z důvodu bezpečnosti provozu zamítl. Náhradním řešením se stalo umístění cedulí při vjezdech do města na sloupy veřejného osvětlení. Jedná se o 7 cedulí ve směru od Valašského Meziříčí, Frenštátu pod Radhoštěm, Kopřivnice, Ostravy, Šenova u NJ a Starého Jičína (Loučka a Bocheta).

Vzhledem k umístění bylo zvoleno jednoduché grafické provedení, a to název partnerského města se státní vlajkou daného státu na bílém podkladu.  Partnerská města jsou seřazena dle počátku vzájemné spolupráce.  Cedule o rozměrech 100 x 65 cm jsou opatřeny jednostranným polepem a jsou vsazeny do nosného rámu s bočním uchycením.

Výrobu i montáž zajistila reklamní agentura RAP GROUP s.r.o. Valašské Meziříčí.